Retail Trader of a wide range of products which include orthopedic drill with k wire attachment.
₹ 20250 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Drill |
| Power Source | Battery Operated |
| Material | Steel |
| Reusability | Reusable |
| Brand | Prism |
| Model / System | system 3 |
| Size | 6 mm |
| Included Attachments | K-Wire Attachment |
| Length | 350 mm |
| Maximum Speed (RPM) | 1200 RPM |
| Color | Silver |
| Shape | S-Shaped |
| Material Grade | Surgical Grade |
| Thickness | 3 mm |
| Packaging Type | Box |
| Size/Dimension | 3.5mm |
| Surface Finishing | Glossy |
| Weight | 5kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sujata Bid (Ceo)
Prism Medical
Uttam Nagar New Delhi, A-25 Om Vihar
New Delhi - 110059, Delhi, India